Barcode: 3760084456007
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 143.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 3.3 g |
Ingredients
Olives Manzanila vertes, farce 14% (eau, anchois, stabilisant: alginate de sodium), sel, acidifiants: acide citrique, exhausteurs de saveur: inosinate et guanylate de sodium, antioxydant: acide L-ascorbique.
Additives
e300
e330
e401
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Caribbean black beans
Wegmans
A NOVA 3
Tortellini
Wegmans
B NOVA 4
Concord grape jelly
D NOVA 4
Hummus
Wegmans
A NOVA 3
Tuscan cannellini beans
A NOVA 4
Creamy Peanut Butter
Wegmans
C NOVA 2
Italian sausage tortelloni
C NOVA 4
Toasted Grains
Wegmans
D NOVA 4
Vegetable Juice
Wegmans
C NOVA 4
100% juice tomato juice from concentrate
C NOVA 3
Garbanzo beans, chana masala
Wegmans
NOVA 4
Crunchy peanut butter
Wegmans
C NOVA 4