Barcode: 3524130003177
Olives aux Herbes
by Croc' frais
Labels
no preservatives
made in france
nutriscore
nutriscore grade c
pme plus
triman
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 261.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 3.2 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 3.2 g |
Ingredients
Olives vertes dénoyautées 62,4% (olives vertes, sel, acidifiant: acide lactique), huile de colza, olives noires dénoyautées 17% (olives noires, sel), herbes de Provence 0,28% (origan 0,11%, basilic 0,11%, laurier 0,06%), ail 0,22%, poivre.
Additives
e270
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
My Veggie Tofu geräuchert
EDEKA Bio
A NOVA 3
Sonnenblumen Margarine
Gut & Günstig
D NOVA 4
Jasmin Duftreis, Edeka Bio
EDEKA Bio, Edeka
B NOVA 1
Himalaya Basmati
Edeka
B NOVA 1
Bio Tofu Geräuchert
Edeka
A NOVA 4
Blattspinat
Edeka, Gut & Günstig, gut und günstig
A NOVA 1
Bourbon Vanille Paste
Gut & Günstig, gut&günstig
NOVA 4
Protein Wraps
Edeka
A NOVA 4
Penne Gorgonzola
Gut & Günstig
C NOVA 4
Natives Olivenöl Extra
Edeka
B NOVA 2
Mandeldrink classic
Edeka
B NOVA 4
Blattspinat - Erntefrisch Tiefgefroren
Edeka
A NOVA 1