Barcode: 3263859499518
Olives & fromages
by Leader Price
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 197.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 5.3 g |
| Carbohydrates | 2.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Olives vertes dénoyautées 89.7% (olives. sel. acidifiant: E270, antioxydants: E330 - E300). fromage au lait de vache pasteurisé 28.1% (45% M.G. sur extrait sec), poivrons (poivrons, vinaigre. sucre. sel). lamelles d‘ail (ail. vinaigre d'alcool), huile de tournesol, basilic.
Additives
e270
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cocoa crunchies sweetened corn cereal with real cocoa and natural chocolate flavor
D NOVA 4
Honey wheat larger bakery style bagels
B NOVA 4
Hamburger potato stroganoff thin potato slices & beef flavored sauce mix with sour cream skillet meal
E NOVA 4
Blueberry bagel juniors
D NOVA 4
Light english muffins, light
Hyvee
A NOVA 4
Blueberry larger bakery style bagels
C NOVA 4
Pre-sliced original english muffins, original
C NOVA 4
Apple cinnamon flavored larger bakery style bagels, apple cinnamon
C NOVA 4
Bagel juniors, plain
C NOVA 3
Hy vee onion larger bakery style bagels
NOVA 3
Original english muffins
C NOVA 4
Hy vee cinnamon raisin larger bakery style bagels
Hyvee
C NOVA 3