Barcode: 20576189
Olives Kalamon
by Eridanous
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 221.0 kcal |
| Fat | 22.1 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 3.2 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 3.3 g |
Ingredients
Olives, eau, sel de cuisine, vinaigre, correcteur d'acidité: acide lactique.
Additives
e270
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roundy's, select, herbal tea, chamomile
Roundy's
B NOVA 1
Vegetable & Wheat Twisted Elbows, Macaroni Pasta Product
Roundy's
A NOVA 4
Roundy's, select, english breakfast black tea
Roundy's
B NOVA 1
Roundy's, 100% natural green tea
Roundy's
B NOVA 1
Roundy's select, earl grey black tea
Roundy's, Roundy's Select
B NOVA 1
Roundy's, large elbow, enriched macaroni product
Roundy's
A NOVA 1
Roundy's, select, herbal tea, peppermint
Roundy's
B NOVA 1
Roundy's select, decaffeinated green tea
Roundy's, Roundy's Select
B NOVA 1
Roundy's, no boil lasagna pasta, enriched macaroni product
Roundy's
A NOVA 1
Roundy's, select, green tea, lemon
Roundy's
B NOVA 4
Roundy's select, chai black tea
Roundy's, Roundy's Select
B NOVA 4
Roundy's, select, black tea, orange & spice
Roundy's
B NOVA 4