Barcode: 0631723145763
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 16.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
Pitted halkidiki olives, sunflower oil, garlic, extra virgin olive oil, spices, sea salt, citric acid (acidity regulator), lactic acid (acidity regulator), ascorbic acid (antioxidant).
Additives
e270
e300
e330
Related Products in Salted Snacks
Caesar salad
B NOVA 3
Whole foods market, salmon caesar salad
Whole Foods Market, Harry's Farmers Market Ltd.
C NOVA 4
Whole foods market, organic pecan feta salad
Whole Foods Market, Harry's Farmers Market Ltd.
D NOVA 4
Whole foods market, chicken caesar salad
Whole Foods Market, Harry's Farmers Market Ltd.
C NOVA 3
Whole foods market, smoked turkey cobb salsad
Whole Foods Market, Harry's Farmers Market Ltd.
C NOVA 4
Whole foods market, spring onion and jalapeno spread
Whole Foods Market, Harry's Farmers Market Ltd.
E NOVA 4
Whole foods market, organic mess o' greens chicken salad
Whole Foods Market, Harry's Farmers Market Ltd.
C NOVA 4
Blackstrap hoisin bbq chicken
A NOVA 4
Whole foods market, falafel salad with green garbanzos
Whole Foods Market, Harry's Farmers Market Ltd.
B NOVA 4
Whole foods market, strawberry spinach with raspberry vinaigrette
Whole Foods Market, Harry's Farmers Market Ltd.
A NOVA 4
Vegetarian chopped spread
C NOVA 3
Whole foods market, greek salad
Whole Foods Market, Harry's Farmers Market Ltd.
C NOVA 4