Barcode: 5400112376904
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 188.0 kcal |
| Fat | 19.2 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Ontpitte groene olijven 96%, ongeharde zonnebloemolie, zout.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
quinoa, chia & flaxseed granola
O organics
C NOVA 4 Eco-Score B
Dried Cranberries
Alesto
D NOVA 3
100% Whole Wheat Rolls
Sandwich Thins
NOVA 4
overnight oats Chocolate Brownie
MUSH
A NOVA 4 Eco-Score C
Kokosmilch
Taste of Asia
C NOVA 1 Eco-Score A
Cous cous
El Forsane
A Eco-Score B
63% fat spread with buttermilk
Flora
D NOVA 4 Eco-Score C
Panecillo
El Horno de Mercadona,Europastry
C NOVA 3
Original
Country Crock
D NOVA 4
Bio-Kokosnussmilch
Aldi, Gut Bio, I. Schroeder
D NOVA 1
Organic Sliced Sourdough Bread
Sprouts Farmers Market
D NOVA 3
Kettle Cooked Potato Chips
Cape Cod
C NOVA 3 Eco-Score B