Barcode: 20124700
Olives noir confites
by Baresa
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
france, germany, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 152.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Olives noires, eau, sel, stabilisant : gluconate ferreux (E-579).
Additives
e579
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Instant Oatmeal, Raisin & Spice
Shop Rite
D NOVA 4
Shoprite, dry roasted peanuts, lightly salted
Shoprite
C NOVA 4
Shoprite, fruit singles in light syrup, tropical fruit
Shoprite
C NOVA 3
Shoprite, linguine fini, enriched macaroni product
Shoprite
A NOVA 1
Shoprite, fruit singles, diced peaches in light syrup
Shoprite
B NOVA 4
Shoprite, fruit singles pineapple in light syrup, pineapple
Shoprite
C NOVA 3
Shoprite, small bows no. 68, enriched macaroni product
Shoprite
A NOVA 1
Shoprite, juice beverage, sparkling peach
Shoprite, Wakefern Food Corporation
E NOVA 4
Shoprite, boil in bag rice, enriched precooked natural long grain rice
Shoprite
B NOVA 1
Shoprite, bow ties no.93, enriched macaroni product
Shoprite
A NOVA 1
Shoprite, penne, enriched macaroni product no. 84
Shoprite
A NOVA 1
Shoprite, rice milk, vanilla
Shoprite, Wakefern Food Corporation
D NOVA 4