Barcode: 7613269770619
Olives Noires Délicates
by Migros
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 182.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Olives noires dénoyautées 80% (olives [Espagne], sel de cuisine, stabilisant: E579), huile de colza 16%, ail, herbes et épices, vinaigre de pommes
Additives
e579
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Traubenzucker müsli
Gletscherkrone
A NOVA 3
Handcrafted seeded sourdough
Marks & Spencer
NOVA 3
Three bean chilli
Marks & Spencer
B
Raspberry & Almond Pressed Fruit & Nut Bars
M&S Food
C NOVA 4
Raspberry & Almond Butter Pressed Fruit & Nut Bar
Marks & Spencer
D NOVA 4
Tenderstem Broccoli & Garlic Stir Fry
M&S Eat Well
A NOVA 1
Chocolate Oat
M&S
D NOVA 4
Sesame & Linseed Wholegrain Flat Bread
Marks & Spencer
C NOVA 3
Tenderstem Broccoli, Baby Corn & Fine Beans
Marks & Spencer
A
4 panini
Marks & Spencer
NOVA 3
Creamy Veg Curry
Marks & Spencer
C NOVA 3
OAT BARISTA
M&S Plant Kitchen
D NOVA 4