Barcode: 20069711
Olives piment ail
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 175.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 3.3 g |
Ingredients
47% pimento stuffed halkidiki olives (halkidiki olives, pimento, salt, acidity regulators: lactic acid, citric acid), 47% garlic stuffed halkidiki olives (halkidiki olives, garlic, salt, acidity regulator: lactic acid), sunflower oil.
Additives
e270
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lifalif Müsli Kuru Meyveli ve Fındıklı
Eti
A
100% Red Fruit Juice
Dimes
Classic Peach Nectar
Dimes
E NOVA 3
Lifalif Puffed Granola
Eti
C
Classic Orange Nectar
DIMES
E NOVA 4
Jus Multifruits Brick 1 L X 12 Dimes Arev
Dimes
C NOVA 4
Leckere Aprikosen; süß, saftig und entsteint
Eurogroup Deutschland GmbH
D
Nectar de pêche
Dimes
E NOVA 4
Segmen
Segmen
D NOVA 3
Feigen
D NOVA 1
Dimes
Dimes
E NOVA 1
Cloudy apple juice
Feel More
C NOVA 1