Barcode: 5000169578179
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 144.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Water, pitted hojiblanca olives (43%), salt, acidity regulator (lactic acid)
Additives
e270
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Brussels sprouts
A NOVA 1
Brussels sprouts
A NOVA 1
Stringless sugar snap peas
A NOVA 1
Hazelnut liquid coffee creamer singles, hazelnut
D NOVA 4
Teriyaki sauce included kit
C NOVA 4
Select mango chunks
C
Select mashed cauliflower with garlic & chives
C NOVA 4
Sauce included stir-fry kit
C NOVA 4
Select asian inspired riced cauliflower with
A NOVA 4
Select french vanilla singles liquid coffee creamer
D NOVA 4
Butternut squash
A NOVA 1
Sliced strawberries in sugar, sugar
A NOVA 3