Barcode: 5413588601111
Olives Queen
by Pere Olive
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 161.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
Olives vertes denoyautées 98%, sel
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Strawberry Jam
D NOVA 4
Flødekartofler
Peka
C NOVA 4
Soupe de brocoli
Knorr,Unilever
NOVA 3
Stamppot aardappelen
Peka
A NOVA 1
Opbakaardappelen
peka
B NOVA 1
Botterram
Upfield
D NOVA 4
Elephant Tisane Pomme Cannelle 20 Sachets Pyramid®
Elephant
B NOVA 4
Peka Krögarklyftor
Peka, Peka Kroef
C NOVA 4
Salade de chou blanc
Bieze
NOVA 4
Quartiers de pomme de terre
Peka
NOVA 1
Marmite Original Pate A Tartiner 125G
Marmite
E
Provençal style potatoes
Beka
NOVA 4