Barcode: 3481010105690
Olives spécial apéritif
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 279.0 kcal |
| Fat | 29.7 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 4.7 g |
Ingredients
Olives origine Maroc (71%), Coquillo Violette Italie (18%), huile de colza, câpres, vinaigre, oignons, persil, poivre gris, sel (11%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Extra virgin olive oil
Great Value, Wal-Mart Stores Inc.
B NOVA 2
Diced Green Chiles Fire Roasted & Peeled
Great Value
NOVA 3
Stir fry riced cauliflower
A NOVA 4
Original Applesauce
Great Value
C NOVA 4
Cinnamon Applesauce
Great Value
B NOVA 4
Butternut squash & sweet potato brown sugar & maple spirals, butternut squash & sweet potato
C NOVA 3
Original applesauce
Great Value
B NOVA 3
Extra virgin olive oil
Great Value,Wal-Mart Stores Inc.
NOVA 2
Carrot & zucchini extra virgin olive oil & white pepper pesto spirals
C NOVA 3
Rigatoni stuffed with mac & cheese
D NOVA 4
Lightly Sweetened Whole Grain Cereal
Great Value
B NOVA 4
Great value, honey nut spins, sweetened toasted oat cereal
Great Value
D NOVA 4