Barcode: 8690804142956
Olives tranchees
by suntat
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 245.0 kcal |
| Fat | 23.7 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
olive , eau , sel, acidifiant, acide lactique, stabilisant ,chlorure de calcium , conservateur , sorbate de potassium stabilisant , lactate ferreux conserver au frais et au sec
Additives
e202
e270
e509
e585
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dinkel Kaffee
Campo Verde
C
Eckes Granini, Hohes C, Mildes Multivitamin Fruchtsäfte
Hohes C
E
Tomatenmark
Campo Verde
A NOVA 1
Weizenmehl 550
Campo Verde
A NOVA 1
Biscuits d'épeautre, avoine et cannelle
Campo Verde
D NOVA 3
Campo verde Dinkel Zwieback
Campo Verde
C
Dinkel Flakes
Campo Verde
C NOVA 3
Succo d’arancia
hohes C,Granini Austria
C NOVA 4
Erdbeere mit 70% demeter-Frucht
Campo Verde
C NOVA 3
Campo Verde Bio Fruchtaufstrich Himbeere 70% Frucht
Campo Verde
C NOVA 4
Apfelmus
Campo Verde
A NOVA 1
namli domates salçasi
C