Barcode: 3262880102121
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 172.0 kcal |
| Fat | 17.5 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
Olives (origine Espagne), Saumure (eau, sel, acide citrique)
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Batard Nordique
Neuhauser
C NOVA 4
Corn Flakes
Kellogg's
D NOVA 3 Eco-Score D
Hot Taco Spice Mix
Poco Loco
NOVA 4
Seaveg Crispies Original
Clearspring
D NOVA 3
Pomme sans sucres ajoutés
Paquito
A NOVA 1
Pan molde cereales y semillas
Auchan
B NOVA 4 Eco-Score B
Seaveg crispies ginger
Clearspring
D NOVA 3
Garbanzos
Hacendado
B NOVA 3 Eco-Score B
Purée pomme banane sans sucres ajoutés
Paquito, Paquito Inter Marcher
C Eco-Score A
Päärynäsose
Pirkka
A
Jasmin Langkorn Reis
Satori
B NOVA 1 Eco-Score D
Espinaca picada
Mercadona
A NOVA 1 Eco-Score A