Barcode: 7610848360582
Olives vertes jalapenos
by Coop
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in spain
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 98.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 3.6 g |
Ingredients
olives vertes, eau, piments <Jalapeno> 8%, sel de cuisine, acidifiants (E330, E270), exhausteur de saveur (E 621), antioxydant (E 300). Teneur totale en sel de cuisine: 3,6%.
Additives
e270
e300
e330
e621
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Streichfein
milfina
D NOVA 2
BIO Haferflocken zart
BIO Haferflocken zart
A
Gnocchi di patate
Cucina
C NOVA 4
Lentilles Vertes en vrac Bio
Kazidomi
Knusper-Müsli Schoko-Banane
bio
D NOVA 4
Champignons erste Wahl in Scheiben
(Eigenmarke Aldi Süd), Gartenkrone
A NOVA 3
Walnusskerne
Bio, Bio Aldi
B NOVA 1
Parboiled-reis
bio
B
Rotkohl Glühweingeschmack
Penny,Penny Best Moments
B NOVA 4
Mandeln
Suntree GmbH
B NOVA 1
Haselnusskerne
Suntree GmbH
D
Wraps Mehrkorn
Mühlengold
D NOVA 4