Barcode: 0810002070006
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 216.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 3.6 g |
Ingredients
Pimiento stuffed green olives (green olives, red pepper, salt), gouda cheese (pasteurized cows' milk, salt, starter culture, enzymes), sunflower oil, cumin seeds, parsley, black pepper.
Related Products in Snacks
Jays, o-ke-doke, white popcorn
Jays
D NOVA 4
Shoprite, whole cashews, lightly salted
Shoprite
D NOVA 3
Jays, o-ke-doke, flavored popcorn, cheese, cheese
O.Ke.Doke
E NOVA 4
Jays, o-ke-doke, flavored popcorn, hot cheese
Jays
E NOVA 4
Jays, potato chips, barbecue
Jays, Jays Foods Inc.
E NOVA 4
Mini marshmallows
E NOVA 4
Price rite, baked cheese crackers, cheddar cheese
Price Rite, Wakefern Food Corporation
D NOVA 4
The Elf on The Shelf Sugar cookie cereal
Kelloggs
E NOVA 4
Jays, o-ke-doke, flavored popcorn, buttery
Jays, Jays Foods Inc.
D NOVA 4
Cinnamon graham crackers
D NOVA 4
Price rite, popcorn, butter
Price Rite, Wakefern Food Corporation
D NOVA 4
Price rite, sandwich cookies, chocolate cremes
Price Rite, Wakefern Food Corporation
E NOVA 4