Barcode: 0859665002238
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 292.0 kcal |
| Fat | 9.7 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 52.2 g |
| of which sugars | 26.6 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Apples, brown sugar (vegan), sorghum flour, tapioca starch, palm oil. cane sugar (vegan), lemon juice, spices, xanthan gum, salt, baking powder, bicarbonite of soda
Additives
e415
Related Products in Sweet Pies
Bratapfel Sahne Torte to go
Globus
D NOVA 4 Eco-Score D
Crostatina all'Albicocca
Dolci del castello, Dolciaria Val D'Enza
E NOVA 4
Pumpkin Pie
The Kroger Co.
D NOVA 4
Tarte tatin aux pommes
Bonne Maman
D NOVA 4 Eco-Score C
Mohn Strudel
Ölz
C NOVA 4
Crostatina alla ciliegia
Dolci del Castello, Dolciaria Val D'Enza
D NOVA 4
Crêpes chocolat noir
Auchan, Terroir
E NOVA 4
Croustillant au citron de Sicile
Carrefour Sélection, Carrefour
E NOVA 4 Eco-Score B
LOTUS Gaufres fourrées coeur fondant - chocolat - 290g (5x2p)
Lotus
E NOVA 4
LOTUS TARTELICE Framboise 345g (6x1p)
Lotus
E NOVA 4
Crostatine Albicocca
selex
D NOVA 4
Crostata albicocca
Mulino Bianco, Mulino Bianco,Barilla
E NOVA 4