Barcode: 0068200701042
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 700.0 kcal |
| Fat | 80.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
non-hydrogenated oil blend (canola oil 81%, olive oil 10%, modified palm and palm kernel oil 9%), modified milk ingredients, salt, vegetable monoglycerides, soya lecithin, potassium sorbate, artificial flavour, beta-carotene, vitamin a palmitate, vitamin d3. contains: milk. soy.
Allergens
milk
soybeans
Additives
e160a
e160ai
e202
e322
e322i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cacahouète
Costco, Kirkland
B NOVA 3
Greek olive oil
Kirkland Signature
B NOVA 2
Punch aux fruits
Kirkland
E NOVA 4
Spanish Queen Olives
Costco,Kirkland
E NOVA 4
Cranberry Juice Blend
Kirkland Signature Ocean Spray
C NOVA 4
Sunsweet Dried Plums - Pitted Prunes
Kirkland Signature
E NOVA 3
Blueberries Whole Dried
Kirkland
D NOVA 4
Kirkland signature, strawberry spread
Kirkland Signature, Costco Companies Inc.
D NOVA 3
Psyllium Fiber Capsules
Kirkland
NOVA 4
Organic peanut butter count
Kirkland Signature
A
Whole dried blueberries
Kirkland signature
E
Red grapefruit costco
Kirkland Signature (Costco)
B NOVA 3