Barcode: 0796451193407
Olivio, spread, coconut
by Olivio
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Non-gmo tropical & vegetable oil blend (extra virgin coconut, sustainable palm fruit, canola), filtered water, sea salt, non-gmo emulsifier.
Related Products in Fats
Caesar Light / César Légère
Renée's Gourmet
NOVA 4
Chives tofu spread
NOVA 4
Sweet Cream Unsalted Butter
Best Choice
E NOVA 4
Butter, salted
E NOVA 2
Crispy jalapeno pieces
Trader Joe's
B NOVA 2
Pure Lard
Tenderflake
D NOVA 2
Salted whipped butter, sweet cream
E NOVA 2
Butter, unsalted
E NOVA 4
Parmesan
Kraft
E NOVA 4
Saindoux pur
Selection
D NOVA 2
Salted sweet cream butter, salted
E NOVA 2
Beurre
E NOVA 4