Barcode: 8001060009660
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 4.5 g |
Ingredients
olive, sale, correttori di acidità: acido lattico e acido citrico; antiossidante: acido ascorbico
Additives
e270
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Maçã Banana Laranja
Pingo Doce
NOVA 1
Creme Vegetal para Barrar
Pingo Doce
D NOVA 4
Maçã Pêssego Morango
Pingo Doce
NOVA 1
Tortitas de Milho com Chocolate Preto
Pingo Doce,Pingo Doce Pura Vida,Pura Vida
D NOVA 4
Cereais Linha
Pingo Doce
A NOVA 4
Cereais Linha Frutos Vermelhos
Pingo Doce
B NOVA 4
Ciecierzyca Grao De Bico
Gourmes
A NOVA 3
Cereais Linha Chocolate Negro
Pingo Doce
C NOVA 4
Esparguete
Pingo Doce
A NOVA 1
Pãezinhos Tostados Azeite, Alho & Salsa
Pingo Doce
D NOVA 3
Pêra Maçã
pingo doce
NOVA 1
Maçã Manga Pêssego
Pingo Doce
NOVA 1