Barcode: 5701111000112
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 369.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 73.9 g |
| of which sugars | 28.1 g |
| Fiber | 12.9 g |
| Proteins | 7.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
76% øllebrødspulver(rugmel, vand, surdej (rugmel, vand), sirup, salt tilsat jod, bygmaltmel), 24% sukker. Kan indeholde spor af: jordnødder og andre nødder.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Potato Chips, Cheddar & Sour Cream
Jays, Jays Foods Inc.
E NOVA 4
open pit bbq potato chips
Jays, Jays Foods Inc.
E NOVA 4
Barbecue flavored potato chips
Jays
E NOVA 4
Potato chips
Jays, Jays Foods Inc.
E NOVA 4
Hot Stuff Flavored
Jay's
E NOVA 4
Hot Stuff Potato Chips
Jays
E NOVA 4
Potato Chips
Jays
D NOVA 3
Potato Chips
Jays, Jays Foods Inc.
E NOVA 4
Potato Chips, Original
Jays
D NOVA 3
Flavored Potato Chips
Jays
E NOVA 4
Kettle Cooked Potato Chips
E NOVA 4
Kettle Cooked Potato Chips sweet hawaiian style onion
Jays, Jays Foods Inc.
D NOVA 4