Barcode: 7752308178204
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 171.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 26.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 4.5 g |
Ingredients
co (Ullucus tuberosus), yellow hot pepper (Capsicum Baccatum), salt, garlic, panca pepper (Capsicum Chinense), cumin, onion and corn maltodextrin. product is made at a MILK, WHEAT, PEANUT, SOY AND EGG ALBUMIN processing installation.
Allergens
gluten
milk
peanuts
soybeans
Related Products
Lasagna Pasta With Chunky Tomato & Meat Sauce, Lasagna
NOVA 4
Organic Black Beans
Sprague
B
Smokey Bacon Natural Cheese Snacking Curds
Nibblers,Armstrong
D NOVA 3
Petite Soup Mushroom Risotto
Sprague
C NOVA 4
Petite Soup Creamy Tomato
Sprague
C NOVA 3
Beet Borscht - Heat & Serve.
Sprague, Sprague Cannery
A NOVA 4
Double Chocolate Hot Cocoa Stirring Spoon with Mini Marshmallows
Trader Joe's
E NOVA 4
Italian Style Bread
Bennett's Bakery
Wild Cranberry Jellied Sauce
Sprague
NOVA 3
Simply Green Soup
Sprague
C NOVA 4