Barcode: 6408430039371
Oltermanni 17%
by Valio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
source of proteins
high in calcium
high proteins
no additives
no lactose
hyvää suomesta
Available in
finland, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 269.0 kcal |
| Fat | 9.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 29.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
pastöroitu _maito_, hapate ja suola.
Related Products in Dairies
Roundy's, cheese, parmesan & romano
Roundy's
D NOVA 4
Fat free cottage cheese small curd
B NOVA 4
Roundy's, asiago shredded cheese, nutty and creamy buttery
Roundy's
D NOVA 4
Ultra-Pasteurized Homogenized Half & Half
Roundy's
C NOVA 1
Roundy's, fat free ultra-pasteurized half & half
Roundy's
B NOVA 4
Roundy's, small curd cottage cheese
Roundy's
C NOVA 4
Low Fat Small Curd Cottage Cheese
B NOVA 4
Cottage cheese large curd
C NOVA 4
Small curd cottage cheese
B NOVA 4
Roundy's, cultured sour cream
D NOVA 4
Grade A Ultra-Pasteurized Homogenized Half & Half
Roundy's
D NOVA 1
Cream Top Yogurt Blended 2% Milk Fat
Roundy's
A NOVA 4