Barcode: 4000417280008
Olympia
by Ritter Sport
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 567.0 kcal |
| Fat | 37.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 47.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Zucker, Palmfett*, Kakaobutter, MagerMILCHjoghurtpulver (9%), Dextrose (7,5%), HASELNÜSSE (gehackt), Kakaomasse, VollMILCHpulver, LAKTOSE, Honig (2,5%), MagerMILCHpulver, Maltodextrin, BUTTERreinfett, Emulgator: Lecithine (SOJA)
Allergens
milk
nuts
soybeans
Additives
e322
Related Products in Snacks
Barbaras jalapeo cheese puffs gluten free real aged cheese
Barbaras
E NOVA 4
Barbaras original cheese puffs gluten free real aged cheese
Barbaras
E NOVA 4
Abba-Zaba, Snack Size Bites Candy
Annabelle Candy Co. Inc.
E NOVA 4
Cheese puffs
D NOVA 4
Chewy nougat with roasted peanuts
Annabelle Candy Co. Inc.
E NOVA 4
Rocky Road Original Candy Bar
annabelle candy co
E NOVA 4
Barbaras baked multigrain cheddar jack cheese puffs
E NOVA 4
Handmade milk chocolate coated marshmallow with real graham cracker and cashews
Annabelle Candy Co. Inc.
E NOVA 4
Cheese puffs snack packs, original
D NOVA 4
Cheese puffs baked white cheddar gluten free
Barbaras
E NOVA 4
Abba-Zaba's, Taffy, Wild Strawberry, Sour
Annabelle Candy Co. Inc.
E NOVA 4
Potato Chips
Charles Chips
E NOVA 4