Barcode: 4007695033319
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 326.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 11.8 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
68% Schweinefleisch, 15% Schweineleber, 10% Schweineblut, Speck, jodiertes Speisesalz (Speisesalz, Kaliumjodat), Gewürze, Konservierungsstoff: E250, Naturdarm: Rind, Rauch.
Additives
e250
Related Products in Meats And Their Products
Fresh ground beef patties
B NOVA 1
Fresh ground beef
D NOVA 1
Fresh ground beef
C NOVA 1
Fresh ground beef
D NOVA 1
Oven roasted turkey breast
NOVA 4
Fresh ground beef
B NOVA 1
Fresh ground beef
D NOVA 1
Fresh ground beef
D NOVA 1
Sliced ham
D NOVA 4
Fresh ground beef
B NOVA 1
Fresh ground beef
B NOVA 1
Fresh ground beef
D NOVA 1