Barcode: 4051009034912
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 205.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 9.3 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Karotten 33 %, Rapsöl, Sellerie 15%, Weiẞkohl 11%, Zucker, Trinkwasser, Äpfel 3%, Jo - ghurterzeugnis, Branntweinessig, Eigelb*, Stärke, Speisesalz, Senfsaaten, Gewürze, Säureregulator: Natriumacetate, Verdickungsmittel: Guarkernmehl, Xanthan, Antioxidationsmittel: Ascorbinsäure, Konservierungsstoff: Kaliumsorbat. *Eier aus Bodenhaltung
Allergens
celery
eggs
mustard
Additives
e202
e262
e300
e412
e415
Related Products in Meals
Campbell's soup sausage and pepperoni
C NOVA 4
Campbell's condensed soup chicken pasta
C NOVA 4
Campbell's slow kettle soup vegetable
C NOVA 3
Soup
My Good Ness Soup!
B NOVA 3
Soup
My Good Ness Soup!
C NOVA 4
Chicken Noodle Soup
Simply Campbell,Campbell Soup Company
B NOVA 4
Campbell's soup chicken pasta
B NOVA 4
Campbell'S Soup Bean And Ham
Campbell's,Campbell's Soups
B NOVA 4
Campbell's homestyle soup chicken pasta
C NOVA 4
Campbell's homestyle soup clam chowder
C NOVA 4
Soup
My Good Ness Soup!
A NOVA 4
Campbell's slow kettle soup thai chicken rice
C NOVA 4