Barcode: 8908010511122
Omay Navratan Mix
by Omay
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 418.5 kcal |
| Fat | 7.5 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 69.9 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 18.0 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Moong, Chickpea, Millets, Red Lentil, Watermelon seeds, Green peas, Wheat, White rice flakes, Spices Mix (Asafoetida, Black Pepper, Cumin, Clove, Amla, Aniseed, Dry Ginger, Salt (rock, black, iodised), Cinnamon, Black Cardamom, Laungi Mirch, Amchur, Kathodi, Nutmeg, Mace) & a pinch of groundnut oil
Related Products in Snacks
Lizzie's cheese straws, cheese straws
Lizzie's Cheese Straws
E NOVA 4
French Crepe Chocolate
Jacquet
E NOVA 4
Max mallow
A NOVA 4
Premium Smoked Pork Snack Stick
Di Mario
E NOVA 3
Gentle pecan probiotic chickpea granola, gentle pecan
D NOVA 3
Lizzie's cheese straws, cheese straws, white cheddar & rosemarry
Lizzie's Cheese Straws
E NOVA 4
Probiotic Carebar, Nutrition Bar, Goji & Cashew
Effi Foods
C NOVA 4
Lizzie's cheese straws, classic cheddar
Lizzie's Cheese Straws
E NOVA 4
Max Mallow
NOVA 4
Premium Smoked Pork Snack Stick
Dimario
E NOVA 3
Effi, Probiotic Carebar, Coconut & Cacao Nibs Bar
Effi Foods
D NOVA 4
Cheese and crackers snack
A NOVA 4