OMBALLS
by M&S FOOD
Labels
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 344.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 84.5 g |
| of which sugars | 56.3 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Carbohydrate/ of which sugars dont sucres/z toho cukry Fibre/Fibres alimentaires/Vláknina Protein/Protéines/Bílkoviny 56.3g 21.1g 1.4g 0.5g 0.4g 0.2g 0.40g 0.15g Salt/Sel/Sůl Reference intake (adult) Energy 8400kJ/2000kcal Fat 70g Saturates 20g Sugars 90g Salt 6g STORAGE For Best Before, see front of pack. Store in a cool, dry place, away from sunlight. OmballsTM is a registered trademark of M&S plc in the United Kingdom. Glucose Syrup. INGREDIENTS Sugar Glucose-Fructose Syrup Modified Potato Starch. Maltodextrin Modified Tapioca Starch Acidity Regulator: E337, E332 Celling Agent: Pectin Acid: Citric Acid Flavourings Potato Protein Fruit, Plant and Vegetable Concentrates (Radish, Spirulina, Apple, Safflower, Lemon, Blackcurrant) Sunflower Oil Glazing Agent: Carnauba Wax. Prepared to a vegan recipe. Not suitable for those with a Milk allergy because this allergen is present in the environment. Suitable for vegans
Additives
Related Products in Snacks
Amaretti Di Saronno, Lazzaroni, Soft Soffici Chocolate
D. Lazzaroni & C.
Cinnamon bun lollywaffle mix, cinnamon bun
Lollywaffle
Zaban
Rubic's Bakery
Milk Chocolate
Thompson Brands Llc
All-natural milk chocolate
Belgian waffle & pancake mix
Lolly Waffle
All-Natural Milk Chocolate
Thompson Brands Llc
Proteincookie
Red velvet lollywaffle mix, red velvet
Lollywaffle
Gongalez, restaurant style tortilla strips
Gongalez
Linsen chips
Gonzalez, chocolate cremes!
Gonzalez