Barcode: 5060102662105
Ombar
by Ombar
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
certified b corporation
eu agriculture
eu non eu agriculture
fair for life
gb org 05
pure cocoa butter
soil association organic
the vegan society
organic food federation
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 599.0 kcal |
| Fat | 46.0 g |
| of which saturated | 32.0 g |
| Carbohydrates | 43.0 g |
| of which sugars | 34.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Unroasted Cacao**, Coconut Sugar*, Creamed Coconut*, Cocoa Butter**, Vanilla Extract*.
Related Products in Snacks
Old fashioned beef sticks
E NOVA 4
Beef jerky
E NOVA 4
Naturals uncured genoa salami
Applegate
E NOVA 4
Walnut Creek, Potato Chips, Lightly Salted
Coblentz Distributing Inc.
D NOVA 3
Naturals charcuterie plate
Applegate
E NOVA 4
Calhoun Bend Mill, Premium Muffin And Cornbread Mix
Calhoun Bend Mill Inc.
NOVA 4
Uncured turkey pepperoni & cheddar
Applegate
E NOVA 4
Plain White Tortilla Chips
Walnut Creek Foods
D NOVA 3
Veggie Crisps, Ranch
Coblentz Distributing Inc.
D NOVA 4
Cheddar cheese, olive oil & sea salt crackers, uncured pork & beef pepperoni, uncured pepperoni & cheddar
Applegate Naturals, Applegate
E NOVA 4
50 sausage rolls
Sainsbury's
D NOVA 4
Triple Ginger Snaps
Trader Joes
E NOVA 4