Barcode: 5060102662174
Ombar Centres
by Ombar
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
the vegan society
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 577.0 kcal |
| Fat | 43.0 g |
| of which saturated | 28.0 g |
| Carbohydrates | 45.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Creamed coconut* (37%), coconut sugar*, raw cacao*, cocoa butter*, vanilla extract* (1%). *certified organic. Cocoa solids 60% minimum. ALLERGY ADVICE MAY ALSO CONTAIN NUTS
Related Products in Snacks
Escargots Praliné
Carrefour, Esprit de Fête
E NOVA 4
Cœur fondant - Chocolat noir
Carrefour, Carrefour Sélection
E NOVA 4
6 pains aux raisins à la crème pâtissière
Carrefour
D NOVA 4
Bûche pâtissière à la crème au beurre
Esprit de Fête,Carrefour
E NOVA 4
Crackers allégés, Saveur Crème Oignon
Carrefour,CMI (Carrefour Marchandises Internationales),Groupe Carrefour
D NOVA 4
Galette des Rois Frangipane
Carrefour
E NOVA 4
Buche pâtissière à la crème au beurre
Carrefour
E NOVA 4
Galette des rois
Carrefour
E NOVA 4
Bûche pâtissière à la crème au beurre
Esprit de Fête,Carrefour
E NOVA 4
Galette à la frangipane
CARREFOUR
E NOVA 4
Assortiment oeufs chocolats praliné croustillant & chocolat au lait
Carrefour
E NOVA 4
Boudin Blanc à l'ancienne Forestier
Carrefour
D NOVA 3