Barcode: 8710624240356
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, plantaardige olie en vet (zonnebloemolie, geheel gehard palmvet, lijnzaadolie, in wisselende verhoudingen), VISOLIE, gemodificeerd aardappelzetmeel, emulgator E471, conserveermiddel: E200, vitamines (vitamine A, foliumzuur, thiamine, riboflavine, vitamine B6, vitamine B12, vitamine D,. vitamine E), aroma's, antioxidant E385, voedingszuur: citroenzuur, kleurstof: carotenen.
Additives
e160a
e200
e330
e385
e471
Related Products in Fats
Hazelnuty Chocolate Spread, Hazelnuty Chocolate
Good galaxy
C NOVA 4
Salted Cultured Butter, Salted
Frentel
NOVA 2
Unsalted Cultured Butter, Unsalted
Frentel
E NOVA 2
Pure maple syrup butter cubes
E NOVA 2
Vanilla bean ghee clarified butter, vanilla bean
E NOVA 2
Butter cubes
E NOVA 2
Rendered Pork Fat
Sabor Hispano
D NOVA 2
Sandwich Rescue, Santa Fe Spread
Blue Elephant Farm
C NOVA 4
Garlic ghee clarified butter, garlic
E NOVA 2
Jackie's Jams, Pumpkin Butter
Jackie's Jams Inc.
C NOVA 2
Full Moon Ghee
D NOVA 2
Gourmet duck fat
Cornhusker Kitchen
B NOVA 2