Barcode: 0033776011031
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 64.3 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Vegetable Oil Blend (Palm Oil, Canola Oil), Water, Less Than 2% of: Fish Oil, Flaxseed Oil, Olive Oil, Salt, Pea Protein Isolate, Natural and Artificial Flavors, Sunflower Lecithin, Vitamin A Palmitate, Beta Carotene (Color), Vitamin D3 (Cholecalciferol), Monoglycerides, with Lactic Acid, Potassium Sorbate, TBHQ, Calcium Disodium EDTA and Citric Acid to Preserve Freshness
Allergens
fish
soybeans
Additives
e202
e270
e319
e322
e322i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tijgerbrood Volkoren
Albert Heijn
A NOVA 4
Tijgerbrood volkoren
Albert Heijn
A NOVA 4
Tijger Tarwe Mais
Albert Heijn
B NOVA 4
LIEFDE & PASSIE Petit
A NOVA 4
Vollkornbrot
C NOVA 3
Liefde en Passie Petit Volkoren
Albert Hein
A NOVA 4
Gurkensalat Dänische Art süß
Jardinelle
C NOVA 4
Wit tarwe-roggebrood
B NOVA 4
AH L&P Meergranen
AH liefde & passie
A NOVA 4
Trio chou jambon et comté
C NOVA 4
Tijger
Albert Heijn
B NOVA 4
BA BR Voor elke kors met krok BONUS
Albert Heijn
NOVA 4