Barcode: 03314388
Oméga 3 Demi-Sel
by St Hubert
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
sustainable
sustainable palm oil
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 468.0 kcal |
| Fat | 52.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
huiles et stéarines végétales 52% (colza 30,1 %, palmiste, lin 5,4 %, palme), eau, sel de mer (1,3%), émulsifiant (lécithine de soja), arômes, colorant (bêta - carotène), vitamine B1. *100% des ingrédients agricoles sont d'origine végétale
Allergens
soybeans
Additives
e160a
e160ai
e322
e322i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Walnusskerne
Edeka, Gut & Günstig, 07x Netto 03.25
A NOVA 1 Eco-Score D
Arroz redondo
La Fallera
B NOVA 1 Eco-Score C
Galani di carnevale
Antico Casale, Il forno del casale
E
Délicia - confiture d'abricot
Délicia
D NOVA 3 Eco-Score B
Ramen Noodle Soup
Maruchan Instant Lunch Hot & Spicy Chicken Flavor
E NOVA 4
Salmas clásicas zenissimo
Zenissimo
B NOVA 3
Pan de molde de centeno 52%
Euromadi
B NOVA 4 Eco-Score B
stir-fry rice noodles
THAI KITCHEN
B NOVA 3
Strawberry Nectar
Jumex
E NOVA 4
Original English Muffins
Weis
C NOVA 4
Biang Biang Noodles with Mapo Sauce
Kung Fu Mama
NOVA 4 Eco-Score B
Kokardki Farfalle
Lubella
NOVA 1