Barcode: 0774910001029
Omega 3 Free Run Eggs
Labels
no colorings
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Large Free-Run Chicken Eggs.
Related Products in Farming Products
Vitaminado
Avícola Rolón,Vitaminado
NOVA 1
Ovos caipiras grande vermelhos
Mantiqueira,Mantiqueira Alimentos LTDA.
NOVA 1
Ovos tipo grande brancos categoria A
Mantiqueira
B NOVA 1
Huevos grande color
La granja gallinas libres
NOVA 1
Ovos Brancos Extra
Mantiqueira
B NOVA 1
Ovos tipo grande vermelhos categoria A
Marutani
A NOVA 1
Cardboard - biodegradable and 70% recyclable
Mantiqueira
B NOVA 1
Huevos Frescos Blancos
Avícola Mediterranea
A NOVA 1
Huevos de gallinas libres!
Cuisine & Co
A NOVA 1
Ovos Tipo Extra Branco - Qualitá - 20un
Qualitá
B NOVA 1
Huevo Marrón
Sofía
NOVA 1
Ovos tipo grande vermelhos categoria A
Mantiqueira
B NOVA 1