Barcode: 3222476116079
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 446.0 kcal |
| Fat | 19.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 61.0 g |
| Fiber | 4.8 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Lamelles d'écorces d'oranges confites 55% (écorces d'oranges - sucre - sirop de glucose - dextrose) - chocolat noir 45% (pâte de cacao - sucre - beurre de cacao - émulsifiant : lécithines de _soja_). traces d'_arachides_, de _fruits à coques_, de _gluten_, de _graine de sésame_, de _lait_ et d'_œufs_.contient des _sulfites_.
Allergens
soybeans
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Vanilla fudge brownie reduced fat ice cream bars
E NOVA 4
Honees
E NOVA 4
Original holland rusk
Reese, World Finer Foods Inc.
C NOVA 4
Zotz, Fizzz, Power Candy, Cherry, Grape, Watermelon
G.B. Ambrosoli
D NOVA 4
Zotz fizz power candy
Andre Prost Inc.
E NOVA 4
Classic Polenta
World Finer Foods Inc.
NOVA 3
Original wine crackers
D NOVA 4
Original trenton crackers, artisan style oyster & soup crackers
Original Trenton Crackers
E NOVA 3
Bar
Lucas
C NOVA 4
Polenta with cheese
NOVA 4
Scottish all butter shortbread squares
Marks & Spencer
E NOVA 3
Fortune cookies
D NOVA 4