Barcode: 3588400251972
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 409.0 kcal |
| Fat | 14.6 g |
| of which saturated | 9.2 g |
| Carbohydrates | 65.6 g |
| of which sugars | 43.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | — |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
61 % de Confit Orange: Orange, Sucre, Sirop de glucose et fructose, Correcteur d 'acidité E-330 et Conservateurs (E-200 et E-220 dioxyde de soufre (contient sulfites)). 39% de Couverture de Chocolat Noir: Pâte de cacao, Sucre, Beurre de cacao, Émulsifiants (E-322 lécithine de soja et E-476) et Arôme naturel de vanille.
Additives
e200
e220
e322
e476
Related Products in Snacks
Cheddar Bacon Mac & Cheese Flavored Potato Chips, Cheddar Bacon Mac & Cheese
LAY'S
D NOVA 4
Deep Dish Pizza Flavored Potato Chips, Deep Dish Pizza
LAY'S
E NOVA 4
Fried Pickles With Ranch Flavored Potato Chips, Fried Pickles With Ranch
LAY'S
D NOVA 4
Potato Chips, Milk Chocolate Covered
LAY'S
E NOVA 4
Flamin' Hot Nacho Flavored Tortilla Chips, Flamin' Hot Nacho
Fritolay, Doritos
D NOVA 4
Doritos 92g
Doritos
C NOVA 4
Flamin' Hot White Cheddar Flavored Popcorn, Flamin' Hot White Cheddar
Smartfood
D NOVA 4
Cracker Jack'D, Chocolate Coated Peanuts, Double Chocolate Snack Mix, Double Chocolate Snack Mix
Cracker jack'd
E NOVA 4
Screamin' Sriracha Flavored Tortilla Chips, Screamin' Sriracha
Doritos
D NOVA 4
Screamin' Sriracha Flavored Tortilla Chips, Screamin' Sriracha
Doritos
D NOVA 4
Cheddar Bacon Mac & Cheese Potato Chips, Cheddar Bacon Mac & Cheese
LAY'S
D NOVA 4
Original Reduced Fat Potato Chips, Original
LAY'S
D NOVA 3