Barcode: 0860005141944
Orangic Cocoa O's
by Lovebird
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
no gluten
organic
no gmos
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 3.3 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Buckwheat flour, cassava flour, coconut sugar, cocoa powder, coconut oil, vanilla extract, sea salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roundy's, instant oatmeal, maple & brown sugar
Roundy's
D NOVA 4
Roundy's, instant oatmeal, regular
Roundy's, Roundy's Supermarkets Inc
A NOVA 4
Roundy's, instant oatmeal, cranberry flax
Roundy's
D NOVA 4
Roundy's, corn flakes, golden flakes of corn cereal
Roundy's
D NOVA 3
Roundy's, instant oatmeal, apples & cinnamon
Roundy's
C NOVA 4
Crisp rice and wheat flakes with strawberry cereal
Roundy's
D NOVA 3
Roundy's, instant oatmeal, maple & brown sugar
Roundy's
D NOVA 4
Roundy's, fiber active, bran cereal
Roundy's
A NOVA 4
Roundy's, essentially you, crispy rice and wheat flakes, vanilla almond
Roundy's
D NOVA 4
Roundy's, essentially you, fruit & yogurt cereal, crispy rice & wheat flakes with oat & fruit clusters & yogurt-coated clusters
Roundy's
D NOVA 4
Roundy's, instant oatmeal, apple & cinnamon
Roundy's
D NOVA 4
Sweetened corn cereal
Roundy's
E NOVA 4