Barcode: 3103220034712
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
sirop de glucose) sucre; gélatine; dextrose; acidifiants: acide citrique, acide malique; agent d'enrobage: cire de carnauba; correcteurs d'acidité: citrate tricalcique, malate acide de sodium; arômes naturels; concentrés de fruits et de plantes: patate douce, cerise, pomme, radis; colorants: lutéine, anthocyanes.
Additives
e161b
e163
e296
e330
e333
e333iii
e350
e350ii
e428
e903
Related Products in Snacks
Original Kippered Beef Sticks
J Higgs
E NOVA 4
J. Higgs, Thin Pretzel Sticks
The Moran Group Incorporated
D NOVA 3
Tortilla chips, ranch flavored
The Moran Group Incorporated
D NOVA 4
J.Higgs, Mini Twists Pretzels
The Moran Group Incorporated
D NOVA 3
J. Higgs, Honey Roasted Peanuts
The Moran Group Incorporated
E NOVA 4
ClubHouse Crackers
The Moran Group Incorporated
E NOVA 3
Newbury mills soup &
D NOVA 4
Original saltines crackers, original
J.Higgs
D NOVA 4
Mixed Nuts With Sea Salt
The Moran Group Incorporated
D NOVA 3
J. higgs, classic crackers, buttery
J. Higgs
E NOVA 4
Cashew Halves & Pieces With Sea Salt
J. Higgs
D NOVA 3
Saltines crackers, saltines
J. Higgs
D NOVA 4