Barcode: 5054267003873
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Carbonated Water, Orange Juice and other Citrus Juices from Concentrate 12% (Orange 10%, Lemon, Mandarin, Grapefruit), Sugar, Pulp 2% (Orange 1%, Mandarin), Orange Peel Extract, Antioxidant (Ascorbic Acid), Sweeteners (Acesulfane K, Sucralose), Natural Orange Flavouring.
Additives
e300
e955
Related Products in Beverages
White Tea & Ginger Carbonated Tea
Sodterra Beverage Co. Llc
B NOVA 4
Black tea
D NOVA 4
Bloody mary mix
NOVA 4
Sound, sparkling white tea, peach + ginger
B NOVA 4
Sparkling water
B NOVA 1
Coconut mojito cocktail mixers
NOVA 4
Dark roast coffee + cognitive performance 200mg american ginseng coffee drip cup, dark roast
NOVA 4
Suja, fruit & vegetable juice drink, lavenade
Suja, Suja Life Llc
B NOVA 3
Berry herbal instant tea powder
NOVA 4
Hemp seed extract with ginseng & guarana
B NOVA 4
Instant tea powder
NOVA 1
Margarita cocktail mixers
NOVA 4