Barcode: 4099100299694
Orangr Juice
by Aldi
Processing
NOVA 1
Environment
Eco-Score E
Labels
kosher
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 10.8 g |
| of which sugars | 9.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | — |
Ingredients
filtered water, concentrated orange juice
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Le pain de mie complet
BARAENN
C NOVA 4
Pain de mie aux graines
Cyril Pinabel
A NOVA 4
Pain demi-complet au levain
MénéBio
B NOVA 3
Petits pains aux graines
MénéBio
B NOVA 3
2 Demi Baguette Nature
Cyril Pinabel
C NOVA 3
Pain de mie épeautre
Cyril Pinabel
C NOVA 4
2 Baguettines Tradition Bio
C NOVA 3
Pain hamburger
Cyril pinabel
C NOVA 4
4 pains pour hamburgers complet
Cyril Pinabel
B NOVA 4
Pain aux Fruits Montagnard
Cyril Pinabel
B
Pain aux fruits petit épautre
Cyril Pinabel
C
Pains Aux Fruits Epeautre Et Noix
Cyril pinabel
C NOVA 3