Barcode: 8710497960641
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 324.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.3 g |
| of which sugars | 62.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
glucose-fructosestroop, suiker, water, gelatine, antiklontermiddel: maïszetmeel; aroma, kleurstoffen: E100, E120, E131.
Additives
e100
e120
e131
e428
Related Products in Snacks
Organic Apple Sauce
O Organics
A NOVA 1
Organic fruit & vegetable puree blend
O Organics
A NOVA 4
Organic Apple Sauce
Glencourt Inc.
B NOVA 1
Organic apple sauce
A NOVA 1
Apple sauce cinnamon
O Organics
B NOVA 1
Organic apple sauce
A NOVA 1
Organic Apple Sauce
O Organics
A NOVA 1
Organic Apple Sauce
O Organics
B NOVA 1
Organic fruit puree blend
O Organics
A NOVA 1
Organic apple sauce
Glencourt Inc.
A NOVA 1
Organic Apple Sauce
O Organics
A NOVA 1
Organic Apple Sauce
O Organics
A NOVA 1