Barcode: 8057192002901
Oransoda zero
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Available in
france, germany, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 10.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Acqua minerale naturale, succo di arancia da concentrato (16,8%), succo di arancia con polpa (3,2%), polidestrosio, anidride carbonica, acido citrico, aroma naturale di arancia, aromi naturali, E952, E955, E954
Additives
e1200
e290
e330
e952
e954
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Red Robin, Deschutes Mirror Pond Pale Ale
Red Robin
C
Eastcoast Orange Juice
eastcoast
B NOVA 1
LongHorn Steakhouse, Strawberry LongPour Margarita
LongHorn Steakhouse
Chai tea low sugar
Arkadia
E NOVA 4
Low fat organic milk
B
In-N-Out Burger, Root Beer, 44 Oz
In-N-Out Burger
Latte CHAI Vanilla
ARKADIA
E
Steak 'N Shake, Butterfinger Milkshake, Regular
Steak 'N Shake
E
California Pizza Kitchen, Coca Cola, 12 Oz
California Pizza Kitchen
C
Papa John's, Diet Pepsi Max, 2 Liter
Papa John's
B
Jersey Mike's Subs, Coffee, Small, 12 Oz
Jersey Mike's Subs
B
California Pizza Kitchen, Francis Ford Coppola Bianco Pinot Grigio, Bottle
California Pizza Kitchen
C