Barcode: 8003180020747
OraSì Avena
by OraSì
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
enriched with vitamins
100 vegetable
enriched with calcium
Categories
beverages and beverages preparations
plant based foods and beverages
beverages
dairies
plant based foods
cereals and potatoes
dairy substitutes
cereals and their products
milk substitutes
milks liquid and powder
plant based beverages
milks
plant based milk alternatives
cereal based drinks
oat based drinks
bevanda vegetale
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Acqua, avena (11%), olio di semi di girasole alto oleico, carbonato di calcio, stabilizzante (gomma di gellano),sale marino,Vitamine(D,B2,B12)
Additives
e418
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Chocolate Instant Coffee Beverage Mix, Chocolate
Cafe bustelo
NOVA 4
Cafe Con Leche Espresso Drink With Milk, Cafe Con Leche
Cafe bustelo
E NOVA 3
Coffee Drink, Chocolate
Bustelo cool
E NOVA 4
Coffee Drink With Milk
Bustelo cool
E NOVA 4
Pineapple juice
Libby’s
E NOVA 1
Cappuccino, Mocha
Cafe bustelo
NOVA 4
Lychee flavored soft drink
Ramune
E NOVA 4
Ginger Lemon Flavored Probiotic Sparkling Beverage
Trader Joe's
B NOVA 4
Cafe Con Chocolate
Bustelo cool
E NOVA 4
Bustelo Cool, Cafe Con Leche, Coffee Drink With Milk
Bustelo cool
E NOVA 4
Cappuccino Beverage Mix, French Vanilla, French Vanilla
Cafe bustelo
NOVA 4
Just Cranberry Juice
R.W. Knudsen
C NOVA 1