Barcode: 8906099093270
Orawet Apple
by Orawet
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 9.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Water, Sugar, Apple Juice Concentrate (1.75%), Dextrose, Sodium Citrate (0.29%), Acidity Regulator (INS 296), Potassium Chloride (0.15%), Sodium Chloride (0.125%), Flavour (Nature Identical Flavouring substances, Antioxidant (INS 300), Colour (INS 150 a) *Reconstituted 10% apple juice.
Additives
e125
e150a
e296
e300
e331
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Organic Young Thai Coconut Water
Copra Coconuts
D NOVA 1
Kona Mocha Coconut Water
Wai Koko
NOVA 1
'Austin's Own' Goodflow Green Tea
Texas Tea
D NOVA 3
100% Pure Coconut Water
Copra
B NOVA 1
Unsweetened Organic Coconut Milk, Unsweetened
Pride of thailand
E NOVA 4
Sparkling Cherry Lime
Celsius
C NOVA 4
Aloe Vera Drink With Pulp
Paragon Partners Llc
E NOVA 4
Electric Razz Raspberry and Lemon
Lenny Boy
NOVA 3
Boldly Bare Whey + Milk Protein Isolate Powder Drink Mix, Boldly Bare
Bipro
C NOVA 4
WTR MLN WTR.
World Waters Llc.
C NOVA 1
Zen WTR
Zen
B NOVA 1
Sparkling Strawberry Dragonfruit
Celsius
C NOVA 4