Barcode: 02208907
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Xylitol, gum base; less than 2% of: natural and artificial flavors, acacia, aspartame, soy lecithin, sorbitol, mannitol, acesulfame k, sodium bicarbonate, carnauba wax, bht (to maintain freshness), color (blue 1).
Additives
e133
e321
e322
e322i
e420
e421
e500
e500ii
e903
e950
e951
e967
Related Products in Snacks
Arnie's, caramel pecan danish coffeecake
Arnie's
D NOVA 4
Hot Cross Buns
Arnie's
D NOVA 4
Angel Food Cake
Arnie's
D NOVA 4
White Chocolate Raspberry Cake
Arnie's
E NOVA 4
Danish coffeecake cream cheese
Arnie's
D NOVA 4
Old dominion, peanut butter toffee, caramel apple, caramel apple
E NOVA 4
Arnie's, michigan cherry danish coffeecake
Arnie's
D NOVA 4
Mackinaw Fudge Cake
Arnie's
E NOVA 4
Red Velvet Cake
Arnie's
E NOVA 4
Variety Pack Donut Holes
Arnie's
E NOVA 4
Carrot Cake
Arnie's
E NOVA 4
Arnie's, assorted cupcakes
Arnie's
E NOVA 4