Barcode: 0022000124685
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sorbitol, maltitol, gum base, acacia, natural and artificial flavors; less than 2% of: glycerol, soy lecithin, aspartame, colors (titanium dioxide, red 3), acesulfame k, sodium bicarbonate, carnauba wax, bht (to maintain freshness).
Additives
e127
e171
e321
e322
e322i
e420
e422
e500
e500ii
e903
e950
e951
e965
Recipes with Similar Ingredients
Bachelor Breakfast
3 ingredients
Surprise Steaks In Oil
3 ingredients
Favorite Recipe
2 ingredients
Complete Meal In 15 Minutes
3 ingredients
Italian Food
2 ingredients
Herbert (Flo) Cole'S Specialty
3 ingredients
Mississippi Mud Pie
6 ingredients
Thanksgiving Dinner
4 ingredients
Executive Power Dinner
2 ingredients
Annabeth'S Favorite Sausage Foldovers
5 ingredients
Can'T Fail Cheeseburger And Fries
5 ingredients
Mary Alice'S Favorite Chicken
4 ingredients
Related Products in Snacks
Cookies Pepitas de Cacau
PorSi,PorSi Bio
E NOVA 4
Chocolate de Leite
PorSi,PorSi Select,Select
E NOVA 4
Biscoitos Coco e Açai
PorSi,PorSi Bio
E
Chocolate Negro
PorSi
E NOVA 4
Chocolate Negro com Pedaços Cacau
PorSi,PorSi Select,Select
E NOVA 4
Bolachas Digestivas Cobertas com Chocolate de Leite
PorSi
E NOVA 4
6 Barras Cereais Forma Arandos
PorSi
D NOVA 4
Gomas
PorSi
E NOVA 4
Bolacha com Aveia
PorSi
E NOVA 4
Chocolate Negro 72% Cacau
PorSi,PorSi Select,Select
E NOVA 4
Chocolate de Leite com Avelãs Inteiras
PorSi,PorSi Select,Select
E NOVA 4
Bolachas De cacau com recheio
PorSi
E NOVA 4