Barcode: 42247432
Orbit - Eucalipto
by Orbit
Processing
NOVA 4
Labels
contains a source of phenylalanine
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 146.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
EDULCORANTES XILITOL, SORBITOL, ASPARTAMO, ACESULFAMO K; GOMA BASE, ESPESANTE GOMA ARÁBIGA, AROMAS, HUMECTANTE GLICERINA, EMULGENTE LECITINA DE SOJA, AGENTE DE RECUBRIMIENTO CERA DE CARNAUBA, ANTIOXIDANTE BHA. CONTIENE UNA FUENTE DE FENILALANINA.
Additives
e320
e322
e322i
e414
e420
e422
e950
e951
e967
Related Products in Snacks
Original beef jerky, original
John west, Oberto
E NOVA 4
Busy baker, baked squares snack crackers, tangy cheddar
Busy Baker
E NOVA 4
Busy-baker, hearty baked wheat snack crackers
Busy-Baker
E NOVA 4
Cocktail pepperoni flat
Oberto
E NOVA 4
Teriyaki beef jerky premium steak marinated in delicious teriyaki, teriyaki beef jerky
Oberto
E NOVA 4
Hickory beef jerky
Oberto
E NOVA 4
Cocktail Pep Smoked Sausage Sticks
Oberto
E NOVA 4
Busy baker, crispy garden vegetable crackers
Busy Baker
E NOVA 4
Pork jerky
E NOVA 4
Peppered beef jerky, peppered
E NOVA 4
Busy baker, baked snack crackers, savory chicken
Busy Baker
E NOVA 4
Teriyaki turkey jerky, teriyaki
Oberto
E NOVA 4