Barcode: 4009900484398
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 172.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sweeteners xiltol, sorbitol, mannitol, aspartame, acesulfame k, base gum, thickener arabic gum, glycerin moisturizing aromas, acidulant citric acid, soy lecithin emulgent, acidulant es mars mul acido mallico, coloring e171, carnalra wax coating agent, bha antioxidant,
Additives
e171
e330
e420
e421
e950
e951
Related Products in Snacks
Spicy tree oyster mushroom jerky
E NOVA 3
Alfajores de donde de leche y merengue
El Piave
E NOVA 4
Barrita de cacao Serovance
Serovance, ysonut
NOVA 4
Strawberries & Cream Smash Crispy Dipped Marshmallow Rice Treats, Strawberries & Cream
C NOVA 4
Chocolate Negro 72% de Cacao
Adarve
D NOVA 4
Harina de arroz
Scientiffic Nutrition
NOVA 4
Tortilla chips
Carrefour BIO
C NOVA 3
joe & gerry's
protella
E NOVA 3
crunch
Nestlé
Turrón de chocolate crujiente
Adarve
E NOVA 4
Lardon chevre
Heavenly Hunks
C NOVA 4
French pure butter cookies
Pierre biscuiterie
E NOVA 3