Barcode: 0857481004009
Orbit orange fruit & veggie pops, orbit orange
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.5 g |
| of which sugars | 7.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic sweet potato puree, organic strawberry puree, organic white grape juice concentrate, organic carrot puree, organic orange juice concentrate, organic banana puree, vegetable glycerin, orange puree, organic lemon juice concentrate, natural flavor, allergen free probiotic (organic inulin, bacillus coagulans gbi-30 6086), citric acid, monk fruit extract.
Additives
e330
e422
Related Products in Desserts
Roscón de reyes gourmet
Vircar
D NOVA 4
chocolate vanilla swirls
JELL-O
B NOVA 4
Пломбір "Хрещатик Kids", зі смаком "Фісташка - Ваніль"
Хрещатик, ТОВ "ФМ ХЛАДОПРОМ"
E NOVA 4 Eco-Score B
cookies 'n cream
yasso
C NOVA 4
Kulfi
Mother Dairy
D NOVA 4 Eco-Score B
Chocolate Chip Cookie Dough Frozen Dessert
Halo Top
B NOVA 4 Eco-Score B
Cinnamon Churro
The London Dough Co.
D NOVA 4
Strawberry Shortcake Ice Cream
Nestle
D NOVA 4
bon bon Salted Caramel & Almond
MAGNUM
E NOVA 4 Eco-Score A
Light Ice Cream
Halo Top
A NOVA 4 Eco-Score B
frozen greek yogurt bars
yasso
D NOVA 4 Eco-Score B
Magnum mini dulce de leche
Magnum
E NOVA 4 Eco-Score A