Barcode: 4009900008433
Orbit peppermint
Processing
NOVA 4
Labels
made in poland
Available in
poland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 149.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sorbitol, gomme base, maltitol, épaississant (goimme arabique), aromes (mmenthe poee), humectant (glycerol), emulsifiant (lecithine de SOJA) aspartame (edulcorant, non nutritif mannitol acesulfame Rédulcorant, non nutriti), agent d'enrobage (cire de carnauba), antioxydant (BHA)-contient
Allergens
soybeans
Additives
e320
e322
e322i
e420
e422
e903
e965
Related Products in Snacks
Garibaldi Biscuits
Tesco
E NOVA 4
Croissants
Tesco
D NOVA 3
Shortcake Biscuits
Tesco
E NOVA 4
Nice Biscuits
Tesco
E NOVA 4
Potato waffles
Birds Eye
C NOVA 4
Sausage rolls
birds eye
D NOVA 4
8 The Original Potato Waffles
Birds Eye
C NOVA 4
Meringue Nests
Tesco
E NOVA 3
Tesco Malted Milk Biscuits 200G
Tesco
E NOVA 4
Milk Chocolate Digestives
Tesco
E NOVA 4
Walnut Cake
Tesco
E
Genoa Cake
Tesco
E NOVA 4